2017-2018

Limba şi Literatura Română

  • Angheluţă Cristina -Liliana – metodist
  • Dumitrescu Ionel
  • Costache Maria-Livia: membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa
  • Mihalache Iuliana-Corina – director
  • Grozeanu Adela-Cati – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de limba şi literatura romană
  • Întorsură-Moldoveanu Geanina

Limba Engleză

  • Munteanu Didina
  • Gherfi Simona – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de limba engleză; metodist; membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa
  • Gherghisan Oana
  • Lipnic Silvia – examinator Cambridge; metodist
  • Mirea Denisa – responsabil de cerc pedagogic

Limba Franceză

  • Feizi Gisel – şef de catedrăComisia metodică/ catedra de limba franceză şi germană; responsabil de cerc pedagogic
  • Iusein Meriem

Limba Germană

  • Gălăţanu Iolanda

Matematică

  • Bechir Ghiulnar : director adjunct
  • Sali Ghiulserin : responsabil Comisia diriginţilor
  • Crăciunescu Teodor
  • Graure Corina-Viorica
  • Arsinte Vasile – profesor doctor, şef de catedrăComisia metodică/ catedra de matematică; membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa
  • Pietrariu Dumitru
  • Șargu Rodica
  • Onofrei Gabriela

Fizică

  • Tohăneanu-Iatan Janina – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de fizică; membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa
  • Avădănei Vianora : metodist
  • Hovan Hortensia-Simona

Chimie

  • Pătrînoiu Luminiţa – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de chimie-biologie; responsabil de cerc pedagogic
  • Cozma Iuliana

Biologie

  • Diaconu Daniela : metodist
  • Giurcă Mioara-Adina

Geografie

  • Chelaru Melania-Daniela
  • Han Geta

Istorie

  • Cuseac Silvia : membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa
  • Pădureanu Elena Sanda – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de istorie-geografie

Socio – Umane

  • Faliboga-Andrei Carmen-Silvia : metodist
  • Itu Alina
  • Cântea Silvia,
  • Ambruș Adrian

Religie

  • Tudor Valentina-Zamfira – şef de catedră : Comisia metodică/catedra de religie-ştiinte socio-umane; metodist
  • Matei Cristina
  • Ablachim Onder

Informatică

  • Magaz Georgeta-Vasilica – responsabil de cerc pedagogic
  • Popa Maria-Gabriela
  • Pilat Mihaela-Elena – şef de catedră : Comisia metodică/ catedra de informatică

Educaţie Fizică

  • Tudor Lakme – responsabil de cerc pedagogic
  • Bâsceanu Ionuţ
  • Mustafa Erwin

Educaţie Muzicală

  • Hariton Cristian

Educaţie Plastică

  • Buzea Ramona şef de catedrăComisia metodică/ catedra de arte şi sport; membru în Consiliul Consultativ al ISJ Constanţa

Educaţie Tehnologică

  • Nour Ecaterina

Ciclul Primar

  • Dragotă Gheorghiţa
  • Neculăeş Maria
  • Vlăduţ Dorina
  • Negrilă Marcela
  • Codău Rodica – responsabil de cerc pedagogic
  • Lungu Georgeta – şef de catedră : Comisia metodică pentru învăţământ primar
  • Ivan Ana-Anca
  • Bibicu Ioana – Mirela
  • Vesici Slagiana
  • Dincă Anca-Maria
  • Ungureanu Minodora
  • Bărbulescu Ana-Maria

GRÃDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR.2 MANGALIA-structură arondată

Ciclul Preprimar : Educatori

  • Balint Mihaela Valentina, – şef de catedră : Comisia metodică pentru învăţământ
    preşcolar
  • Duca Mădălina,
  • Lăpădat Gabriela Ligia
  • Radu Victoria
  • Ursu Petra
  • Ilie Victoria
  • Spînu Elena